Aikataulu – Himos Trail -polkujuoksutapahtuma

Aikataulu

PERJANTAI 20.8.2021

17.00 Himos Bistro avaa ovensa (tapahtumakeskuksen kahvila-ravintola)

17.00 Kisatoimisto aukeaa Länsi-Himoksen rinteiden alla

17.30-20.30 Lasagneruokailu, Himos Bistro(vain ennakkotilaajille)

19.00 Himos Kids, lasten extreme-henkinen juoksutapahtuma

21.00 Kisatoimisto sulkee Länsi-Himoksen rinteiden alla

21.00 Himos Bistro sulkee ovensa

LAUANTAI 21.8.2021

07.00 Himos Bistro avaa ovensa

07.00 Kisatoimisto aukeaa Länsi-Himoksen rinteiden alla

08.00 Himos Double-Extreme 52km yhteislähtö

09.30 Himos 36 yhteislähtö(36km)

09.45 Himos Vaellus(7-26km) starttaa (suositeltu lähtöaika)

10.15 Himos Easy(7km), yhteislähtö

11.00 Himos Enjoy(11km) yhteislähtö

11.00 Keittobuffet, HimosBistrossa avautuu (kilpailukeskuksessa)

12.00 Himos Extreme(26km) yhteislähtö

12.00 Himos Team Spirit(26km) yhteislähtö

13.30 Himos Challenge(18km) yhteislähtö

18.00 Maali sulkeutuu

19.00 Kisailijoiden jälkipelit avautuvat, Tupa kitchen & bar (terassi)

19.00 Keittobuffet HimosBistrossa sulkee ovensa (kilpailukeskuksessa)

21.00 Himos Trail Party (Tupa kitchen & bar, terassi)

Tupa kitchen & bar: Säyryläntie 445, Jämsä