Aikataulu – Himos Trail -polkujuoksutapahtuma

Aikataulu

PERJANTAI 21.8.2020

16.00 Himos Bistro avaa ovensa (tapahtumakeskuksen kahvila-ravintola)

17.00 Kisatoimisto aukeaa Länsi-Himoksen rinteiden alla

17.00-21.00 Lasagnebuffet, Himos Bistro

19.00 Himos Kids, lasten extreme-henkinen juoksutapahtuma

21.00 Kisatoimisto sulkee Länsi-Himoksen rinteiden alla

21.30 Himos Bistro sulkee ovensa

LAUANTAI 22.8.2020

07.00 Kisatoimisto aukeaa Länsi-Himoksen rinteiden alla

08.00 Himos Double-Extreme 52km yhteislähtö

08.30 Himos Bistro avaa ovensa

09.30 Himos 36 yhteislähtö(36km)

09.45 Himos Vaellus(7-26km) starttaa (suositeltu lähtöaika)

10.15 Himos Easy(7km), yhteislähtö

11.00 Himos Enjoy(11km) yhteislähtö

11.00 Keittobuffet, HimosBistrossa avautuu (kilpailukeskuksessa)

12.00 Himos Extreme(26km) yhteislähtö

12.00 Himos Team Spirit(26km) yhteislähtö

13.30 Himos Challenge(18km) yhteislähtö

18.00 Maali sulkeutuu

18.00 Kisailijoiden jälkipelit avautuvat, Mono Pub, etuteltta

19.00 Keittobuffet HimosBistrossa sulkee ovensa (kilpailukeskuksessa)

21.30 Himos Trail Party (Mono Pubin etuteltta)